Twój koszyk jest pusty

Szukaj
Szukaj produktu:

Menu
Ostatnio dodane
Producenci
Sonda
Który dział powinien mieć szerszą gamę artykułów?

Psy
Koty
Gryzonie
Ptaki
Akwarystyka

strona główna: Koty » Żwirki, piaski » żwirki mineralne

ZEOLIT Podłoże sanitarne dla kotów, ptaków, terrarium 5kg

ZEOLIT Podłoże sanitarne dla kotów, ptaków, terrarium 5kg

producent: DAPHNIA

cena brutto: 12.50 zł
sztuk  


Powiadom znajomego

Profesjonalny żwirek dla terrariów, klatek oraz kuwet dla kotów. Bardzo dobrze absorbuje wilgoć nie tworząc grudek.
 
UWAGA: ze względu na ciężar przy zamówieniach kurierskich max. ilość opakowań w jednostowym zamówieniu ograniczona jest do max. 5 szt. W opcji dostawy Kraków brak ograniczeń.
 
Daphnia Zeolit jest profesjonalnym żwirkiem dla terrariów, pomieszczeń chomików, świnek, klatek ptaków oraz kuwet dla kotów. Produkt ten dobrze absorbuje wilgoć nie tworząc grudek, działając w całej objętości wydzielonego środowiska, oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
 
ZEOLITY i BENTONITY to kopaliny powszechnie stosowane do pochłaniania mokrych odchodów i towarzyszących im przykrych zapachów. BENTONIT jest uznany za najbardziej praktyczny pochłaniacz, ponieważ jego część, która pochłonęła wilgoć, tworzy łatwo usuwalne bryłki. Jednak skuteczność ich działania jest odmienna.
 
ZEOLIT to higieniczne podłoże do klatki, terrarium. Wykazuje działanie antybakteryjnym, dezynfekuje i odświeża otoczenie.
 
ZEOLIT jest minerałem 100 % naturalnym, prażonym w temperaturze około 500o C. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych. Zużyty ZEOLIT można wsypać do pojemnika na odpady, lub bezpośrednio do domowej instalacji WC.

Posiadaczom ogródków szczególnie polecamy ZEOLIT jako świetny materiał kompostujący.
ZEOLIT - doskonale pochłania wilgoć i zapachy.
 
ZEOLIT - nie tworzy grudek, dzięki temu działa w całej swojej objętości natychmiast po wsypaniu i nieustannie kontroluje prawidłową czystość aż do widocznego zużycia podłoża.
 
ZEOLIT - dzięki swoim unikalnym właściwościom fizykochemicznym dezynfekuje klatkę, terrarium i ich otoczenie, oraz skutecznie zabezpiecza ją przed rozwojem bakterii, pleśni, pasożytów i kleszczy. Piórka, skóra i sierść zwierząt jest czysta, sucha i bez zapachu.

Dzięki suchym kąpielom ZEOLIT pomaga w utrzymaniu czystości piór, sierści i skóry.
 
Zużyty ZEOLIT należy wymieniać średnio co 1 - 2 tygodnie, zależnie od ilości zwierząt w klatce czy terrarium.
 
ZEOLIT sam informuje o wymianie. Kiedy poziom wilgoci osiągnie wierzchnią warstwę, warstwa ta robi się wyraźnie ciemniejsza. Jest to sygnał, kiedy należy wymienić podłoże.
 
Niezwykłe właściwości ZEOLITu dowodzi test porównawczy, opisany niżej.

TEST PORÓWNAWCZY
pochłaniaczy oferowanych obecnie na rynku zoologicznym
Materiały użyte do testu:
brykiet drewniany 100 ml
diatomit 100 ml
bentonit 100 ml
ZEOLIT 100 ml
amoniak 4 x 1 ml
 
Przebieg testu:
Do szczelnie zamykanych naczyń szklanych wsypano kolejno brykiet drewniany, diatomit, bentonit i ZEOLIT. Do każdego z nich wlano po 1 ml amoniaku. Naczynia szczelnie zamknięto, następnie wstrząśnięto nimi celem dokładnego wymieszania.
Po 15 minutach otwarto naczynia i porównano zapachy w poszczególnych naczyniach.
Wynik testu:
Brykiet drewniany był wyraźnie wilgotny, zapach amoniaku bardzo mocny.
Diatomit i bentonit wchłonęły wilgoć, lecz zapachy w naczyniach je zawierających były ostre, porównywalne z zapachem czystego amoniaku.
Zapach w naczyniu zawierającym ZEOLIT był ledwo wyczuwalny.
Lista rankingowa badanych pochłaniaczy według ich skuteczności:
 
Wnioski:
ZEOLIT nie tworzy grudek, dzięki temu jest cały czas aktywny w całej swojej objętości.
Każda cząstka ZEOLITu nieustannie zatrzymuje wilgoć i zapach. ZEOLIT jest produktem najbardziej skutecznie pochłaniającym niezwykle silną woń amoniaku zawartego w moczu zwierzęcia (kot, chomik, świnka morska, królik, mysz, szczur, ptaki w klatkach, gady i płazy w terrariach, i inne). Jest również niezwykle skutecznym pochłaniaczem zapachów i odchodów ryb w hodowlach przemysłowych i akwariach.
 
Cechy ZEOLITu wykazane testem dowodzą, że ZEOLIT jest obecnie najlepszym produktem stosowanym przy codziennej higienie wszystkich zwierząt domowych, w tym kotów.
daphnia_zeolit_hurt.jpg

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinięformy i koszty dostawy | O nas | regulamin | NOWOŚCI | Kontakt | Polityka prywatności | formularz kontaktowy
Zoologia Fionka.pl Maria Gadziała, ul. Jurajska 10, 32-085 Modlnica, NIP 676-173-87-22, REGON 120688242, wpis do ewidencji działalności gospodarczej nr DG-1289 prowadzony przez Wójta Gminy Wielka Wieś, adres poczty elektronicznej sklep@fionka.pl, numer telefonu: 781790054 (opłata standardowa - wg cennika właściwego operatora).